MAH 1000-220S24 1000W 220VAC - 24VDC AC-Tasavirtamoduuli kaupallisiin sähköajoneuvoihin ja erikoisajoneuvojärjestelmiin
Nykyaikaiset kaupalliset sähköajoneuvot ja erikoisajoneuvot-käyttöajoneuvot vaativat vakaat ja luotettavat 24 V DC aputehojärjestelmät tukemaan sisäistä ohjauselektroniikkaa, viestintäalustoja, valvontalaitteita ja toimilaitealijärjestelmiä.
The MAH 1000-220S24 AC-DC-virtamoduuli Guangdongin Mingzinc Technologyn muuntamisesta 176–264 VAC tulo vakaaseen 24 VDC ulostuloon, joka tarjoaa korkean-Tehokas tehomuunnos, sähköeristyssuoja ja IP65-ympäristökestävyys vaativiin ajoneuvosovelluksiin.
Miksi kaupalliset sähköautot vaativat luotettavan 24 V AC:n-DC-virtamoduulit
Kaupalliset sähköajoneuvojen alustat vaativat yleensä:
Ohjausjärjestelmän lisävirtalähde
Ajoneuvon viestintämoduulin teho
Ajoneuvon valvontajärjestelmän teho
Ajoneuvon pääteohjaimen teho
Aputoimilaitejärjestelmän teho
MAH1000-220S24 takaa vakaan ja luotettavan DC-lähdönnäille kriittisille ajoneuvoalijärjestelmille.
MAH1000:n tärkeimmät tekniset tiedot-220S24
Malli: MAH1000-220S24
Nimellisteho: 1000W
Tulojännite: 176–264 VAC
Lähtöjännite: 24VDC
Lähtövirta: 41,6A
Jäähdytysmenetelmä: Luonnollinen jäähdytys alumiinijäähdytyslevyllä
Suojaustaso: IP65
Turvallisuusstandardit: UL1950 / IEC950
Mitat: 240 × 182 × 81 mm
Valinnainen tehoalue saatavilla:
600W–1000W
Multi-tuettu tulosteen mukauttaminen
Tyypilliset sovellukset sähköajoneuvojärjestelmissä
MAH1000-220S24 on laajalti käytössä:
Kaupalliset sähköajoneuvot
Erityinen-käyttötarkoitukseen tarkoitettuja sähköautoja
Ohjauselektroniikka
Ajoneuvojen viestintäjärjestelmät
Ajoneuvojen valvontajärjestelmät
Apuajoneuvojen alajärjestelmät
Tärkeimmät tekniset edut
Laaja AC-tulojännitealue
Tukee 176–264 VAC tuloalue
Takaa vakaan toiminnan vaihtelevissa ulkoisissa tehoolosuhteissa.
Syöttövirran vaimennuspiiri
Vähentää käynnistysylijännitevirtaa
Parantaa järjestelmän luotettavuutta
Pidentää laitteiden käyttöikää
Matala aaltoilu ja kohinalähtö
Integroitu EMI-suodatus parantaa sisäisten elektronisten ohjausjärjestelmien vakautta.
Korkea sähköeristyssuoja
Suojaa ajoneuvojen elektroniikkaa
Parantaa EV-apujärjestelmien turvallisuutta
Suojausominaisuudet
Tulon alijännitesuoja
Yli-lämpötilasuojaus
Ulostulon ylivirtasuoja
Oikosulkusuojaus
Takaa luotettavan pitkän käyttöiän-määräaikainen operaatio.
IP65 alumiinikotelo ajoneuvoasennukseen
Täysin suljettu alumiinikotelo tarjoaa:
Pölysuojaus
Kosteudenkestävyys
Vesisuihkusuoja
Soveltuu vaativiin ajoneuvojen käyttöympäristöihin.
Räätälöintituki Mingzinc Technologylta
Tarjoamme:
Jännitteen räätälöinti
Tehotason mukauttaminen
Mekaanisen rakenteen räätälöinti
Multi-lähtökokoonpano
OEM / ODM-palvelut
Ota yhteyttä Mingzinc Technologyan teknistä tietoa varten
Jos suunnittelet apuvoimajärjestelmiä kaupallisiin sähköajoneuvoihin tai erikoisajoneuvoihin-tarkoitukseen tarkoitettuja ajoneuvoja ja vaativat luotettavan 1000W 24V AC-DC-virtamoduuli, ota yhteyttä Mingzinc Technologyan teknistä tukea ja teknisiä tietoja varten.