MAH1000-220S24 1000W 220VAC έως 24VDC AC-Μονάδα DC Power για Επαγγελματικά Ηλεκτρικά Οχήματα και Ειδικά Συστήματα Οχημάτων
Σύγχρονα επαγγελματικά ηλεκτρικά οχήματα και ειδικά-Τα οχήματα σκοπού απαιτούν σταθερά και αξιόπιστα βοηθητικά συστήματα ισχύος 24 V DC για την υποστήριξη ηλεκτρονικών ελέγχου επί του οχήματος, πλατφόρμες επικοινωνίας, εξοπλισμό παρακολούθησης και υποσυστήματα ενεργοποιητή.
Το MAH1000-220S24 AC-Μονάδα ισχύος DC από Guangdong Mingzinc Technology μετατρέπει 176–Είσοδος 264VAC σε σταθερή έξοδο 24VDC, παρέχοντας υψηλή-μετατροπή ισχύος απόδοσης, προστασία ηλεκτρικής απομόνωσης και περιβαλλοντική ανθεκτικότητα IP65 για απαιτητικές εφαρμογές οχημάτων.
Γιατί τα εμπορικά συστήματα EV απαιτούν αξιόπιστο AC 24V-Μονάδες DC Power
Οι εμπορικές πλατφόρμες EV συνήθως απαιτούν:
Βοηθητικό σύστημα ελέγχου τροφοδοσίας
Ισχύς μονάδας επικοινωνίας οχήματος
Ενσωματωμένη ισχύς συστήματος παρακολούθησης
Ισχύς ελεγκτή τερματικού οχήματος
Ισχύς συστήματος βοηθητικού ενεργοποιητή
Βασικές προδιαγραφές του MAH1000-220S24
Μοντέλο: MAH1000-220S24
Ονομαστική ισχύς: 1000W
Τάση εισόδου: 176–264 VAC
Τάση εξόδου: 24 VDC
Ρεύμα εξόδου: 41,6A
Μέθοδος ψύξης: Φυσική ψύξη με περίβλημα ψύκτρας αλουμινίου
Επίπεδο προστασίας: IP65
Πρότυπα ασφαλείας: UL1950 / IEC950
Διαστάσεις: 240 × 182 × 81 χλστ
Προαιρετικό εύρος ισχύος διαθέσιμο:
600W–1000W
Multi-υποστηρίζεται προσαρμογή εξόδου
Τυπικές Εφαρμογές σε Συστήματα Ηλεκτρικών Οχημάτων
Εμπορικά ηλεκτρικά οχήματα
Ειδική-ηλεκτρικά οχήματα προορισμού
Ενσωματωμένα ηλεκτρονικά ελέγχου
Συστήματα επικοινωνίας οχημάτων
Συστήματα παρακολούθησης οχημάτων
Υποσυστήματα βοηθητικών οχημάτων
Βασικά Τεχνικά Πλεονεκτήματα
Ευρύ εύρος τάσης εισόδου AC
Εξασφαλίζει σταθερή λειτουργία κάτω από διαφορετικές εξωτερικές συνθήκες ισχύος.
Κύκλωμα καταστολής ρεύματος εισροής
Μειώνει το ρεύμα υπερτάσεως εκκίνησης
Βελτιώνει την αξιοπιστία του συστήματος
Παρατείνει τη διάρκεια ζωής του εξοπλισμού
Χαμηλή έξοδος κυματισμού και θορύβου
Υψηλή ηλεκτρική προστασία απομόνωσης
Προστατεύει τα κατάντη ηλεκτρονικά του οχήματος
Χαρακτηριστικά προστασίας
Προστασία εισόδου υπό τάση
Πάνω-προστασία από τη θερμοκρασία
Προστασία υπερέντασης εξόδου
Προστασία από βραχυκύκλωμα
Εξασφαλίζει αξιόπιστη διάρκεια-διάρκεια λειτουργίας.
Το πλήρως σφραγισμένο περίβλημα αλουμινίου παρέχει:
Προστασία από τη σκόνη
Αντοχή στην υγρασία
Προστασία από ψεκασμό νερού
Κατάλληλο για σκληρά περιβάλλοντα λειτουργίας οχημάτων.
Υποστήριξη προσαρμογής από την τεχνολογία Mingzinc
Παρέχουμε:
Προσαρμογή τάσης
Προσαρμογή επιπέδου ισχύος
Προσαρμογή μηχανικής δομής
Multi-διαμόρφωση εξόδου
OEM / Υπηρεσίες ODM
Εάν σχεδιάζετε βοηθητικά συστήματα ισχύος για επαγγελματικά ηλεκτρικά οχήματα ή ειδικά-οχήματα και απαιτούν αξιόπιστο 1000W 24V AC-Μονάδα ισχύος DC, επικοινωνήστε με την Mingzinc Technology για τεχνική υποστήριξη και φύλλα δεδομένων.