MAE300-220S48 300W 220VAC έως 48VDC AC-Μονάδα DC Power για Εφαρμογές Ιατρικού Εξοπλισμού
Το MAE300-220S48 AC-Μονάδα ισχύος DC από την Guangdong Mingzinc Technology είναι μια συμπαγής, υψηλή-αποδοτικότητα και IP65-βαθμολογημένη βιομηχανική-λύση ισχύος βαθμού σχεδιασμένη να παρέχει σταθερή Έξοδος 48VDC από 176–Είσοδος 264 VAC, καθιστώντας το ιδανικό για ιατρικό εξοπλισμό και ηλεκτρονικά συστήματα ακριβείας.
Γιατί ο ιατρικός εξοπλισμός απαιτεί σταθερές μονάδες ισχύος 48 V
Τα ιατρικά ηλεκτρονικά συστήματα απαιτούν συνήθως:
- Συνεχές 24/7 λειτουργία
- Χαμηλό κυματισμό και χαμηλό θόρυβο εξόδου
- Υψηλή ηλεκτρική μόνωση
- Αξιόπιστη θερμική απόδοση
- Προστασία από διακυμάνσεις τάσης
Βασικές προδιαγραφές του MAE300-220S48
Μοντέλο: MAE300-220S48
Ονομαστική ισχύς: 300W
Τάση εισόδου: 176–264 VAC
Τάση εξόδου: 48 VDC
Ρεύμα εξόδου: 6,25A
Μέθοδος Ψύξης: Φυσική Ψύξη
Επίπεδο προστασίας: IP65
Πρότυπα ασφαλείας: UL1950 / IEC950
Διαστάσεις: 180 × 115 × 27,5 χλστ
Τύπος εξόδου: Μπλοκ ακροδεκτών μονής εξόδου
Προαιρετικό εύρος ισχύος διαθέσιμο:
100W – Υποστηρίζεται προσαρμογή 300W
Τυπικές Εφαρμογές σε Συστήματα Ιατρικού Εξοπλισμού
Συστήματα παρακολούθησης ασθενών
Διαγνωστικός εξοπλισμός υπερήχων
Ιατρικοί εργαστηριακοί αναλυτές
Ενότητες ιατρικής επικοινωνίας
Βοηθητικά συστήματα ιατρικής απεικόνισης
Εξασφαλίζει σταθερή παροχή ισχύος DC για κρίσιμα ιατρικά ηλεκτρονικά.
Βασικά Τεχνικά Πλεονεκτήματα
Ευρύ εύρος εισόδου AC
Εξασφαλίζει σταθερή απόδοση κάτω από ασταθείς συνθήκες δικτύου
Κύκλωμα καταστολής ρεύματος υπέρτασης
Μειώνει το ρεύμα εισόδου κατά την εκκίνηση
Βελτιώνει τη σταθερότητα του συστήματος
Παρατείνει τη διάρκεια ζωής του εξοπλισμού
Χαμηλή έξοδος κυματισμού και θορύβου
Χτισμένο-σε σχέδιο φιλτραρίσματος ευρείας ζώνης EMI
Ελαχιστοποιεί τις παρεμβολές σήματος
Βελτιώνει τη διαγνωστική ακρίβεια
Σχεδιασμός υψηλής ηλεκτρικής απομόνωσης
Παρέχει ισχυρή προστασία μεταξύ εισόδου και εξόδου
Ενισχύει την ασφάλεια για ευαίσθητα ιατρικά ηλεκτρονικά
Χαρακτηριστικά προστασίας
Προστασία εισόδου υπό τάση
Πάνω-προστασία από τη θερμοκρασία
Προστασία υπερέντασης εξόδου
Προστασία από βραχυκύκλωμα
Εξασφαλίζει αξιόπιστη διάρκεια-διάρκεια λειτουργίας.
Το πλήρως σφραγισμένο περίβλημα αλουμινίου παρέχει:
Προστασία από τη σκόνη
Αντοχή στην υγρασία
Αντοχή σε ψεκασμό νερού
Κατάλληλο για εργαστηριακά και κινητά ιατρικά συστήματα.
Υποστήριξη προσαρμογής από την τεχνολογία Mingzinc
Παρέχουμε:
Προσαρμογή τάσης
Προσαρμογή επιπέδου ισχύος
Προσαρμογή μηχανικής δομής
Λύσεις βελτιστοποίησης EMC
OEM / Υπηρεσίες ODM
Εάν σχεδιάζετε ιατρικό εξοπλισμό παρακολούθησης, συσκευές υπερήχων ή διαγνωστικά συστήματα και χρειάζεστε έναν αξιόπιστο 300W 48V AC-Μονάδα ισχύος DC, επικοινωνήστε σήμερα με την Mingzinc Technology για τεχνική υποστήριξη και φύλλα δεδομένων.